Żeglarstwo – ciekawe informacje

Jeśli planujesz rozpocząć swoją przygodę z żeglowaniem to powinieneś wiedzieć co może Ci ono dać.

A mianowicie żeglarstwo może nauczyć:

– myślenia – meteorologia, elementy fizyki, ratownictwo i wiele więcej

– umiejętności działania w zespole

– sposobów na poznanie nowych ludzi

– umiejętności taktycznych, strategicznych

Uprawnienia, które trzeba spełnić

Istnieją trzy podstawowe poziomy uprawnień, które można zdobyć jeśli chodzi o żeglugę. Pierwszym poziomem jest żeglarz jachtowy do zdobycia, którego wymagane jest ukończenie co najmniej 14 lat oraz zdać specjalny egzamin po odbytym kursie. Podobne wymagania stawiane są jeśli chodzi o poziom „jachtowy sternik morski”. Różnica jednak jest w wieku, który wymagany jest do jego zdobycia – jest to 18 lat. Najważniejsze to wiedzieć, że kurs, który należy ukończyć może być zarówno weekendowy jak i odbyć się na obozie żeglarskim. To znacznie ułatwia zdanie tego rodzaju kursu.

Na co pozwala patent żeglarski?

Najważniejsze jest to, że posiadając pierwszy poziom patentu można na wodach śródlądowych prowadzić dowolny jacht, a na wodach morskich wewnętrznych jachty do 12 metrów. Oczywiście jeśli będzie się dysponować poziomem jachtowego sternika morskiego można prowadzić także większe jachty. Więcej szczegółów: http://www.pro-skippers.com/s/34,Szkolenie_jachtowy_sternik_morski

Jeżeli chodzi o zdobycie kapitana nie ma już żadnych kursów trzeba tylko wykazać się odpowiednim doświadczeniem i umiejętnościami. Jego posiadanie rozszerza możliwości prowadzenia jachtów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *