Szkolenia motorowodne – czym są, na czym polegają?

Prawie każdej osobie, która miała kiedyś do czynienia z wypoczynkiem na wodach śródlądowych znane jest pojęcie szkoleń motorowodnych, które to należy ukończyć aby móc wypuścić się na wodę w większych jachtach i motorówkach. Na czym one właściwie polegają? Czego nauczą młodego wilka morskiego szkolenia motorowodne?

Wymagania

Tak naprawdę aby otrzymać patent sternika motorowodnego wystarczy ukończyć 14. rok życia, choć przed ukończeniem 16. wolno nam będzie tylko poruszać się jednostkami o mniejszej mocy. Oczywistością jest też fakt, że należy opanować przerabiany na szkoleniach motorowodnych materiał, a następnie zdać egzamin. Warto przy tym tylko wspomnieć, że jego cena regulowana jest ustawą i wynosi odpowiednio 250 i 50 złotych za egzamin i wydanie patentu. Uczniowie i studenci do 26 roku życia otrzymują jednak 50% zniżki!

Jak przebiega kurs

Kurs składa się z zajęć teoretycznych i praktycznych prowadzonych przez wykwalifikowanych instruktorów PZMWiNW. Szkolenia motorowodne organizowane są praktycznie w każdej miejscowości – jeżeli więc masz zamiar uzyskać patent sternika, nie powinieneś mieć problemu z zapisaniem się na nie. Wygląd egzaminu regulowany jest ustawą, nie ma więc obaw, że nie zdasz go z przyczyn subiektywnych.

Dlaczego warto uzyskać patent?

Będziesz w stanie profesjonalnie i co najważniejsze bezpiecznie poruszać się po wodzie. To oczywiście nie wszystko – jeżeli myślisz o karierze w ratownictwie wodnym lub pasjonuje Cię wędkarstwo, koniecznie powinieneś zainteresować się jego zdobyciem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *