Korzyści płynące z żeglarstwa

sternik jachtowyUczestnictwo w rejsie czy kursie na sternika jachtowego jest niezwykłym przeżyciem i cennym doświadczeniem, które wspominane jest miło przez długie lata. Żeglowanie to możliwość poczucia się w pełni wolnym człowiekiem, czas na refleksję oraz przywrócenie trudnym sprawom ich właściwych proporcji. Jak więc zacząć swoją przygodę z żeglarstwem?

Czego można się spodziewać po żeglarstwie?
Żeglarstwo daje ogromne możliwości – można poznać wiele nowych rzeczy, doświadczyć czegoś wyjątkowego czy też zetknąć się z siłą żywiołów. Sternik jachtowy nabywa umiejętność prowadzenia jachtu, oraz wiedzę i doświadczenie z wielu dziedzin typu meteorologia węzły żeglarskie, ratownictwo, tradycje żeglarskie, prawa fizyki czy też budowa rzek.

Wiele żeglarzy ceni sobie specyficzny styl bycia, a mianowicie śpiewy przy ognisku do świtu, podziwianie przyrody, sympatyczne zwyczaje i tradycje. Podczas rejsów można nauczyć się działania w zespole, poznać nowe osoby i regiony, nabyć umiejętności strategiczne, planowania i analizowania.

Okazuje się, że niemal każdy wiek jest dobry, aby zacząć swoją przygodę z żeglarstwem. Sama nauka żeglarstwa nie upoważnia jeszcze do samodzielnego żeglowania, gdyż należy posiadać do tego specjalne uprawnienia. Wyróżnia się trzy patenty żeglarskie, a mianowicie żeglarz jachtowy, sternik morski oraz kapitan jachtowy. Ponadto każda osoba, niezależnie od swoich umiejętności żeglarskich, posiada książeczkę żeglarską, do której wpisywane są wszystkie odbyte rejsy, szkolenia, kursy czy regaty. Dzięki temu w jednym miejscu zgromadzona jest cala aktywność żeglarska danej osoby.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *