Czartery jachtów w Chorwacji – najważniejsze informacje

Chorwacja to kraj posiadający piękne wybrzeże z ponad tysiącem wysp i wysepek, a także wodę przezroczystą do blisko czterdziestu metrów. Morze jest spokojne bez dużych prądów, czy wysokich fal, dzięki czemu co roku ten rejon świata odwiedza wielu żeglarzy, a czartery jachtów w Chorwacji są popularne i atrakcyjne cenowo.

Najważniejsze informacje dotyczące czarteru jachtów w Chorwacji

Samodzielny czarter jachtu w Chorwacji jest możliwy jedynie jeżeli żeglarz posiada odpowiedni patent, co najmniej w stopniu sternika jachtowego, a także licencję radiooperatora. Na szczęście zarządcy floty chorwackiej niezwykle cenią sobie zarówno umiejętności jak i wiedzę polskich żeglarzy. Jeżeli jednak nie posiadamy patentu żeglarskiego, to nic straconego. Możemy wyczarterować łódź wraz ze skipperem. Koszt wynajęcia zawodowego kapitana waha się w granicach od osiemdziesięciu do dwustu euro za dzień żeglugi.

Co należy skontrolować w przypadku decyzji o czarterze jachtu?

W przypadku decyzji o czarterze jachtu  sprawdzamy przede wszystkim elementy z listy wyposażenia, a także instrukcję dostarczone do wszystkich urządzeń. Ważne jest skontrolowanie luki okiennej, mocowania relingów, stalowych linek, a także wszelkich zawiasów mających znaczenie dla bezpieczeństwa rejsu. Sprawdzajmy działanie odbiornika GPS, mapy, a także spis świateł. Dobrze jest również obejrzeć pokład, burty w celu ustalenia czy jacht nie posiada rys i pęknięć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *