Czarter jachtów – przeżyj niezapomniane wakacje

Wakacje nad jeziorem są w naszym kraju bardzo popularne i trudno się temu dziwić – w końcu te polskie należą do najpiękniejszych na świecie. Wypad na Mazury z rodziną i znajomymi jest gwarantem znakomitego odpoczynku i dobrej zabawy.

Turyści zaczęli jednak ostatnio coraz bardziej doceniać zalety aktywnego wypoczynku. Całodzienne leżakowanie na plaży przestaje być aż tak popularne, jak jeszcze kilkanaście lat temu. Dzięki temu firmy oferujące wynajem kajaków czy czarter jachtów przeżywają dziś prawdziwe oblężenie.

Najważniejsze zalety czarteru jachtów

Jeżeli i Ty masz zamiar przeżyć niezapomnianą przygodę na wodzie, koniecznie powinieneś skorzystać z tego rozwiązania. Choć wielu osobom kojarzy się ono z drogim luksusem, wcale nie jest to prawda – już za kilkadziesiąt złotych na dobę możemy wynająć jacht i udać się drogą wodną dokąd tylko zapragniemy. Oczywiście im lepsza oraz posiadająca bogatsze wyposażenie jednostka, tym cena będzie większa. Oferta jest jednak tak szeroka, że nawet osoby z mniej zasobnym portfelem znajdą coś dla siebie.

Kto może skorzystać z czarteru jachtów?

Według dzisiejszego prawa jachty do 7,5 metra długości może prowadzić każdy, a patent żeglarski nie jest na nich wymagany. To znakomita wiadomość dla osób, które zamierzają dopiero sprawdzić, czy ten rodzaj wypoczynku w ogóle im się spodoba. Niemniej jednak na sam początek najlepiej wybrać taki jacht, który nie będzie sprawiał problemu w prowadzeniu przy nagłych zrywach wiatru.

Czarter jachtów jest niewątpliwie ofertą godną uwagi podczas wakacyjnego wypoczynku. Udając się w pierwszy rejs nie zapominajmy jednak o zasadach bezpieczeństwa – zawsze zakładajmy kamizelki ratunkowe i unikajmy zachowań mogących doprowadzić do wypadku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *